Card image cap

Co robić, kiedy oferta w banku jest za droga i gdzie szukać taniego kredytu? Najlepiej spotkać się z doradcą kredytowym

29 kwietnia 2019

Sytuacje, w których poszukujemy kredytu wiążą się z dużym stresem, a często także problemami. Poszczególne oferty mogą przerastać nasze możliwości, a jednocześnie sam klient ma ograniczone pole manewru, bowiem nie posiada specjalistycznej wiedzy, a dla zachowania wiarygodności kredytowej nie może składać wielu wniosków. Tworzy się z tego powodu swego rodzaju błędne koło, w którym ciężko jest samemu opanować sytuację i znaleźć odpowiedni produkt kredytowy dla siebie. Można jednak skorzystać z pomocy specjalisty w tej dziedzinie – doradcy kredytowego.

 

Nie stać Cię na kredyt?  Pomoże Ci doradca kredytowy

Doradcy kredytowi to doświadczone osoby, które z reguły poruszają się w sferze finansów od lat, zatem posiadają rozległą wiedzę dotyczącą poszczególnych produktów, a także znajomości wybranych placówek oraz ludzi ze środowiska. W związku z tym mają dużo większe możliwości i lepszą pozycję do rozpatrywania ofert niż sam klient, który zaoszczędzi przy okazji wiele czasu na samodzielne zapoznawanie się z kulisami rynku.

Po uzyskaniu informacji o sytuacji swojego klienta, a także jego zamiarów odnośnie określonej transakcji, doradcy dobierają od razu takie produkty kredytowe, które będą w zasięgu danej osoby, więc unikniesz dzięki temu sytuacji, w której starasz się o kredyt przekraczający Twoje możliwości. Z uwagi na to, że doradca stale monitoruje rynek będzie też wiedział o wszelkich trwających, bądź mających się wkrótce pojawić promocjach, o czym z pewnością poinformuje klienta.

Doradca kredytowy pomoże także w skompletowaniu wszystkich potrzebnych przy wniosku dokumentów. Kwestii formalnych związanych z kredytowaniem jest naprawdę sporo! Tymczasem doradca poprowadzi nas przez cały proces – od wyboru najbardziej korzystnego kredytu, po sfinalizowanie umowy i upewnienie się, że kredytobiorca nie umieści w niej jeszcze ewentualnych „kruczków” w umowach. Będzie miał on także zdecydowanie mocniejszą pozycję w ewentualnych negocjacjach z bankiem, jeżeli miałoby do takich dojść.

 

Kim jest doradca kredytowy? Czy można mu zaufać?

Pośrednicy kredytowi często kojarzyli nam się niekorzystnie z uwagi na to, że ich zarobki pochodziły przede wszystkim z prowizji od samych banków, co z automatu wywoływało wątpliwości moralne, dotyczące tego w czyim interesie będą oni działali. Obecne unormowanie prawne sprawia jednak, że doradca kredytowy może już działać w pełni na rzecz klienta, bo to od niego otrzymuje wynagrodzenie. Nie należy się zatem obawiać o stronniczość, bowiem doradcy uczestniczą w takich transakcjach rzeczywiście z myślą o pomocy zwykłym osobom, dla których odnalezienie optymalnego produktu może być problemem.

Niezależni dorady muszą posiadać odpowiednie zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego, a dla zupełnego komfortu skorzystania z ich usług warto się jeszcze upewnić odnośnie reputacji danego pośrednika oraz zapoznać się z opiniami jego innych klientów.

 

Szukasz finansowania dla domu lub biura? Jeżeli napotkasz zbyt drogie oferty kredytu i nie jesteś w stanie znaleźć korzystniejszych rozwiązań powinieneś kontaktować się z doradcą kredytowym. Jego usługi pozwolą bezstresowo przejść przez cały proces pozyskania kredytu, przy zapewnieniu najtańszej i najlepszej możliwej opcji na rynku.

Napisz do nas

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej